svētdiena, 2026. gada 28. jūnijs
sestdiena, 2026. gada 27. jūnijs
Vakara pastaiga pa Ludzu (bildes padaudz)
Aizdevāmies lasīt ūdensmētras un siltais vakars iesūca tik ļoti, ka iekūlāmies paavisam nekurienē pavisam netālu no pilsētas centra. Bija jocīga sajūta skatīties uz Ludzas katoļu baznīcu kalnā stāvot nekurienes vidū ar domu - tā baznīca taču pavisam tuvu taisnā līnijā, bet aiziet līdz tai nozīmētu lauzties cauri brikšņiem un brist caur kādu nebūt privātmāju pagalmiem...
Nebeigšu krāt linkus, kuri uzrunā
Latvija, Latvijā, baltu tautas
- Prūšu valoda: zudusī baltu valoda, kas atkal atdzimst.
- Atašienes pilskalns.
- Sandra Veinberga par Jāņu svinēšanu.
- Ķeizariene Katrīna I: kas bija Marta Skavronska no Alūksnes? Lieku šeit, jo Krievijas ķeizariene boja no Latvijas teritorijas.
Krievija, arī PSRS laiki
piektdiena, 2026. gada 26. jūnijs
ceturtdiena, 2026. gada 25. jūnijs
Tāds kā lūgums
Ja nav grūti, tāds kā lūgums. Esmu dikti ziņkārīga.
Esmu pamanījusi, un to nav grūti pamanīt skatot mana bloga "aizmuguri", mani pēdējos pāris gadus lasa arvien vairāk cilvēku. Tad nu lūgums.
Ja jums tas nerada kādus apgrūtinājumus, lūdzu komentārā ierakstiet no kuras valsts un pilsētas esat manu lasītāju skaitā un cik ilgo laiku (aptuveno gadu izteiksmē) lasāt manu blogu. Kaut kā mēģinu saprast, cik reālo cilvēku ir manu lasītāju vidū un ko norakstīt uz botiem vai vienkārši uz lapas indeksāciju kaut kur.
Un, lūdzu neesat anonīmi, lai man ar nožēlu nav jādzēš laukā komentārs. Esat kaut zaķis, kaķis, peles pīksts. Komentēšanas vietiņā vārda "anonīms" (vai kāda nu tamlīdzīga vārda) vietā sistēma atļauj ierakstīt jebko. Kaut 115.
trešdiena, 2026. gada 24. jūnijs
Svētkiem izskanot
Nu visi palēnām ierodas vai jau ieradušies mājās šodien, 24.jūnijā. Ar zināmu gurdmi pēc svētku svinēšanas un slikti gulētas nakts. Un sākuši briest rītdienas iešanai uz darbu.
Tomer. Vai kāds ir aizdomājies par tiem, kuriem ir liegta svētku svinēšana? Jau gadiem ilgi. Par mediķiem, ierindas policistiem, ceļu policistiem, ugunsdzēsējiem, visa veida glābšanas dienestu darbiniekiem? Par masu pasākumu organizētājiem, māksliniekiem, kuri uzstājas šajos pasākumos? Par pārdevējām lielveikalos, kuras strādā līdz 21.00 - 22.00 vakarā bez iespējas izbraukt zaļumos izbaudīt svētkus, pie kam pārrodas mājās pārāk nogurušas, lai kaut ko sagrabinātu svētku mielastam mājās apziņā, ka nākamajā dienā, kaut arī drusku vēlāk, nekā parastās dienās, jādodas uz darbu? Vai kāds ir iedomājies par tiem cilvēkiem, kuri pilsētās un citās vietās pēcsvētku rītā sakopj vidi pēc "ļoti kulturāliem un inteliģentiem" svinētajiem?
Vai kāds ir aizdomājies par to cilvēku, attiecībā pret kuriem "labticīgie" pilsoņi rauc nicīgus viepļus, milzīgo darbu, lai šie "labticīgie" pilsoņi varētu atpūsties?
Tikai jautājums. Vai kāds zin risinājumu tam, lai visi jebkuri svētki, būtu visiem? Arī tiem, kuri nodoršina šo svētku svinēšanu patērētājiem parastajiem?










