ceturtdiena, 2013. gada 5. decembris

Hobits 2 + TV raidījums Kinomānija

3.decembra pusdienlaikā man piezvanīja raidījuma Kinomānija pārstāve un piedāvāja biedrības biedriem 5.decembra, ceturtdienas, rītā 9.00 noskatīties filmas Hobits otro daļu angļu valodā bez subtitriem. Atbilde un cilvēku skaits - vēlamais cipars pieci līdz seši - jādod steidzamības kārtībā. Man steidzamības kārtībā izdevās sarunāt sevi - Andru Gustavsoni, Kasparu Bērziņu, Kristapu Andrejsonu (ex. Resno). Kaspars vēl aši sarunāja savu draudzeni Gundegu Švarcbergu, Kristaps - UniCon galveno rīkotāju Sergeju Parvatkinu, kurš raidījuma titros parādīsies kā LFFB pārstāvis.
Tā nu mēs pieci bijām un noskatījāmies filmu jau pirms oficiālās pirmizrādes Latvijas kinoteātros. Tiesa, uz Kinomānijas jautājumiem atbildējām četratā - Gundegai bija jāsteidzas atpakaļ uz darbu. Interviju ar mums un mūsu viedokli par šo filmas daļu varēs noskatīties 11.decembra vakarā raidījumā Kinomānija. Tā ka sekojiet TV programmai.
Plašāk par pašu filmu un visu to, ko mēs sarunājām, neizteikšos - filmas kritiķi filmu "izķidās" labāk par mums, mūsu viedoklis ēterā izskanēs tad, kad daļa no šīs atskaites lasītājiem jau būs filmu redzējuši un varēs salīdzināt ar savējo.
Augstākminētā variantā šo atskaiti iepubliskoju LFFB mājaslapā. Še tomēr drusku vairāk izteikšos par filmu.
Tas, ka filma bija angļu valodā un pat bez subtitriem, nedaudz traucēja, jo nespēju uztvert runāto tekstu. Filmas režisors Džeksons bija savā specefektu līmenī, daudz ko sižetiski filmai pielicis klāt - t,i, kā Hobitu lasījušie puiši izteicas, daudzas sižeta līnijas grāmatā vienkārši nebija, orku līnija tapa pārāk uzsvērta. Un - rūķa un elfienes mīlas līnijas pieteikums.... Es neesmu rasiste, bet mēģināt sakrustot peli ar puķkāpostu....?!
Un - ja Džeksons veidoja trīs sērijas apjomīgajam darbam Gredzenu pavēlnieks, tad mazai plānai grāmatai Hobits jeb turp un atpakaļ veidot trīs sērijas, katru garāku par 2-vām stundām? Tā tiešām ir kaķa stiepšana aiz astes.

1 komentārs:

  1. Tiem, kas nokavēja pašu raidījumu:
    http://www.tv3play.lv/play/338757?autostart=true

    AtbildētDzēst