svētdiena, 2015. gada 11. oktobris

Filmas Tacit Wisdom uzņemšanas laukumā

8. un 9. oktobrī piedalījos filmas Tacit Wisdom uzņemšanā masu skatos.
Filma būs vēsturiska. Iz 17. gadsimta. Darbība norisinās Ālandu salās un filma stāsta par notikumiem šo salu iedzīvotāju pievēršanas kristietismam laikā. Filmu uzņem somi. Un masu skatu dalībniekiem tiek maksāti 25 eiro dienā.
Masu skatu dalībniekus uz laukumu aizveda ap diviem dienā. Abas dienas. Uzņemšanas perioda plusi: iepazīšanās ar filmas uzņemšanas darbu, jaunu cilvēku iepazīšana, tikšanās ar sen nesatiktiem cilvēkiem. Pabaroti tika visi uzņemšanas procesa dalībnieki. 9.oktobrī masu skatu dalībniekus izvadāja pa mājām, jo filmēšana ievilkās līdz vēlai naktij kad ar sabiedrisko transportu jau iestājās problēmas. Uzņemšanas perioda mīnusi: lielās pauzes starp masu skatu dalībnieku filmēšanas mirkļiem, kad nācās gaidīt noliktajās vietās (labi, ka starplaikos atļāva mēteļus uzmest plecos, savādāk esošajos tērpos varētu sasalt ragā, jo laukā tomēr ir oktobris, bet tērpi paredzēti siltākam laikam, citam gadalaikam), uzņemšanas grupas pamatsatāva atdalīšana un priviliģēšana attiecībā pret masu skatu dalībniekiem - tas izpaudās ēdienreizēs, kad bāzes teltī varēja ēst un sildīties pamatsastāvs, masu skatu dalībniekiem bija jāēd laukā un sasildīties bija pagrūti.
Par spīti uzņemšanas perioda mīnusiem bija interesanti, ilgās pauzes uzņemšanas laikā pagāja nemanot un bija izdevīgas kaut vai tāpēc, ka varēja nelīst laukā no mēteļa un sildīties. Katrā gadījumā filmēšana vēl turpinās un es vēl dažas dienas piedalīšos. Jaunu iespaidu iegūšanai iesaku visiem pamēģināt šo darbību. Gan iespaidi, gan naudiņa. Izdevīgi visos aspektos.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru