trešdiena, 2024. gada 6. novembris

Zanes Daudziņas autogrāfu stundā

 Bija iespēja sastapt dzīvē Zani Daudziņu, lielisku aktrisi un arīdzan lielisku rakstnieci. Zane mani vienmēr valdzinājusi ar savu acu skatienu un to, kā viņa pasniedz savu tēlu - vienmēr tik dažādu un vienmēr aizrautības un labestības pilnu.

Šis autogrāfu vakars bija veltīts grāmatai Bērnudienas komunālijā. Grāmata par jaunīblaiku komunālā dzīvoklī. Rīt sāku lasīt, jo šī tēma - jaunīblaiks komunālajā dzīvoklī saprotami atpazīstama. Pati uzaugu, pat mana puikas sākumgadi sanāca komunālā dzīvokļa ikdienā.

Grāmatu sākšu lasīt tuvākajās dienās un taps ieraksts blogā par grāmatu.

Un par to, ka šāds notikums - autogrāfu vakars - uzzināju no draudzenes.

Seriāls turpinās: Čikāga liesmās (Пожарные Чикаго / Chicago Fire), 12. sezona

Sezonā 13 sērijas.

Njā.... Mani var dēvēt laikam ka par neseriālu cilvēku visai nosacīti. Jo skatos tomēr kvalitatīvus seriālus nevis kaut kādas SantaBarbaras un Hameleonus....

Laikam ka šoreiz nesākšu "ķidāt" katru sēriju atsevišķi, rakstīšu skatīšanās kārtībā tikai to, kas liks izteikties. Un - ja iepriekšējās sezonas skatījos gandrīz vai vienā elpas vilcienā, tad tagad, pēc zināmas pauzes, bija pagūti piespiesties tam vienam elpas vilcienam un sākt skatīties.

Atsākot skatīties - iespaids, ka esmu atgriezusies mājās, pie ģimenes. Tik ļoti pa skatīšanās gadiem mani tas seriāls ir "aizķēris" un tapis iemīļots. Un tomēr kaut kāds siltums pazudis nedaudz. Manā uztverē. Varbūt tādēļ, ka pauze bijusi...

Tas, ka seriālā ir dažādu orientāciju, rasu un ticības varoņi, turpina priecēt tajā ziņā, ka realitātes ticamais elements ir ievērots. Sabiedrībā kā savstarpējās komunikācijas vidē darbojas visādi minētie elementi. Un nav iespējams šo faktu ignorēt, tas ir un pastāv.

Joprojām interesē varoņu gaitas.

Reizēm ir sajūta, ka notikumi nedaudz sasteigti, lai ietilptu notikumam atvēlētajā sērijas laika limitā. Tiesa, ko tādu jutu arī seriāla 11.sezonas pēdējās sērijās.

Un - arvien vairāk pārliecinos par to, ka seriāls ir tomēr kvalitatīvs. Ne tikai aktierspēles ziņā. Izzinošais materiāls arīdzan. Protams, sižetā daudz kas, it īpaši tiešām grūtā un bīstamā ugunsdzēsēja darba specifika - nu to nevar līdz galam un pilnībā "iebāzt" seriāla līmenī. Un tomēr - ar skatāmo materiālu pietiek, lai saprastu šī nevienkāršā darba specifiku. Un pie viena saprast to, kā pašai jārīkojas situācijā, kurā ugunsnelaime "piezogas negaidīti".

Un joprojām atbalstu tendenci, ka atainoti visdažādākie cilvēki. Dažādu rasu, tautu un tautību, dažādu orientāciju cilvēki darbojas un sadarbojas viens otru vērtējot pēc darbiem, nevis pēc rases, tautas, orientācijas. Un tas ir būtiski. Jo spēja (kaut tikai gribēšanas līmenī) sadarboties nosaka cilvēka vērtību.

otrdiena, 2024. gada 5. novembris

pirmdiena, 2024. gada 4. novembris

Zinu, ka ņemos

Tiešām, nemtne, kuru nevaru laikam ka pabeigt. Izteikt vienreiz un nolikt plauktiņā. Visu laiku atrodas, ko pateikt jau kādā runātā tēmā.

  1. Reizēm liekas, ka vīriešiem (vismaz lielam daudzumam vīriešu) tie tarakāni galvā ir vēl negantāki par sieviešu tarakāniem. Sieviešu tarakāni "iznes" tikai nelielu loku līdzcilvēku, tie vīriešu tarakāni rada lielākas problēmas. Jo. Jo visu militāro rūpniecību un tamlīdzīgas lietas dara vīrieši. Tie ir viņi, kuri izgudro, rada un realizē masu iznīcināšanu. Un nerunājiet man par miermīlību, draudzīgumu un tamlīdzīgām būšanām. Kamēr pastāvēs militārā rūpniecība ar visām no tā izrietošām sekām, tikmēr ik pa brīdim kādās randomā izvēlētās vietās grūs mājas, baznīcas, taps nobradāti labības lauki. Tik tā var izlietot bezjēgā saražoto. Nē, nesaku, ka šajās struktūrās nav sieviešu roku pie viena. Ir. Bet tas drīzāk ir izņēmums no normas. Kaušanās, kaušanās palīglīdzekļu ražošana tomēr pamatā ir vīriešu rūpals. Principā - sievietes ir radītājas, nevis iznīcinātājas.

sestdiena, 2024. gada 2. novembris

Nu jau notikušais lekcijas pasākums Iļģuciema bibliotēkā

 Šodien notika lekcijas pasākums Iļģuciema filiālbibliotēkā par MI, kuru biju jau iepriekš sareklamējusi. Areta Paegļa lekcija, kā jau bija paredzams, bija saturīga, bagātīga ar informāciju un atraktīvi pasniegta. Bija mirkļi, kad lektoram un auditorijai bija nelielas diskusijas tēmā. Lekcijai atvēlētais stundu garais laiks izvērtās par vairāk kā pusotru stundu garš pasākums ar informatīvo materiālu un nelielajām diskusijām. Ja nebūtu laika ierobežojums - bibliotēkas obligātais darba laika beigu cipars, kurā telpas jāatstāj par spīti aizraujošajai lekcijai, varētu turpināt vēl kādu laiciņu. Iespaids - bija kas neizrunāts palicis un varbūtība, ka kādā reizītē varētu sasparoties turpināt sarunu un izrunāt šodien neizrunāto.

Te nu bildes. Divas no tām man atsūtīja.

Kaķi Iļģuciema bibliotēkā