otrdiena, 2022. gada 26. jūlijs

Kāpa: abas filmas - 1984. un 2021./2022. gadi

Noskatījos abas filmas. Salīdzināšanai. Kaut vai tāpēc, ka mani draugi kritizēja jaunāko romāna ekranizāciju. Kritizēja tāpēc, ka jaunākā filma lielā mērā kopēja iepriekšējo filmu.

Man tomēr neprasījās kritizēt otro filmu. Kaut vai tāpēc, ka abas filmas uzņemtas pēc viena un tā paša romāna. Ja pamats abām filmām ir viens un tas pats, vai ir iespējams ko savādāk izteikt situācijā, kur ir vieni un tie paši notikumi?

Uzreiz pasaku, ka grāmatu neesmu lasījusi. Varbūt tāpēc man skatoties abus ekranizācijas variantus radās jautājumi.

1. Kā radās frīmenu tauta uz tuksneša planētas? Pieļauju, ka tautu varētu veidot pamazītēm tie cilvēki, kuri "aizvācās" prom no tās vielas ieguves vietām un pamazām piemērojās dzīvei uz tuksneša planētas.

2. No kurienes uz tuksneša planētas elpošanai derīgs gaiss? Balstoties uz to, kā uz mūsu planētas veidojas elpošanai derīgs gaiss, uz tās planētas nav no kā veidoties kam derīgam elpošanai. Tiesa, otrajā filmā ir garāmejot pieminēts, ka gan vietvalža miteklī, gan frīmenu apdzīvotajos rajonos ir mēģinājumi radīt ko nebūt augošu.

3. No kā pārtiek uz planētas dzīvojošie? Ja vietvalžiem iespējams pievest pārtiku no citām planētām, tad no kā pārtiek frīmeni, milzu tārpi un tās sīkās pelītes, kuras garāmejot tiek pieminētas abās filmās. Filmās nepamanīju pat mājienu uz vietējās pārtikas ieguves avotiem.

4. No kāda materiāla frīmeni ražoja tos kombinezonus un kā bija iespējams tos ražot tādā apmērā, lai pietiktu gan pašiem, gan iebraukošajiem vietvalžiem, viņu komandām? Nepamanīju nekādus mājienus par šo kombinezonu materiāla izcelsmi.

5. Pirmās filmas praktiski beigās pār to vietu uz planētas, kurā risinās beigu notikumi, nolīst lietus. Lietus daļiņu izcelsme no kurienes? Protams, iespējams, klausoties kombinezonu raksturojuma sīkumus otrajā filmā - cilvēks galarezultātā zaudē 5% no ķermeņa šķidruma, iespējams, ka šie 5% pamazām uzkrājās gaisā un galarezultātā veidojās lietus. Bet - tad šiem 5% jākrājas ilgi un dikti. Jo tas cipariņš ir nu ļoti mazs priekš tam, lai veidotos lietus mākonis.

Varbūt kādam ir atbildes uz šiem jautājumiem?

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru